Kemia, 1.1.2013-30.11.2020

« Takaisin

Ylen opettaja.tv

Avainsanan valinneiden osuus vastaajista
1.1.2013-30.11.2020Vuosi 2021Vuosi 2020Vuosi 2019Vuosi 2018Vuosi 2017Vuosi 2016Vuosi 2015Vuosi 2014Vuosi 2013Vuosi 2012
3200000484719228

Pienen vastaajamäärän (alle 5 vastaajaa) vuoksi tarkentavista kysymyksistä ei näytetä koostetta seuraavista tasoista: Vuosi 2021, Vuosi 2020, Vuosi 2019, Vuosi 2018, Vuosi 2017, Vuosi 2012

Kuinka usein käytät itse ohjelmaa?
1.1.2013-30.11.2020Vuosi 2016Vuosi 2015Vuosi 2014Vuosi 2013
En ollenkaan00000
Harvemmin25342300
1-2 kertaa kuukaudessa65526300
Viikoittain10111000
Päivittäin00000
Kuinka usein käytät oppijoiden kanssa ohjelmaa?
1.1.2013-30.11.2020Vuosi 2016Vuosi 2015Vuosi 2014Vuosi 2013
En ollenkaan55300
Harvemmin30393700
1-2 kertaa kuukaudessa55505300
Viikoittain107300
Päivittäin00000
Mitkä ovat tämän ohjelman tyypilliset käyttötavat opetuksessasi (1-5 tärkeintä)?
1.1.2013-30.11.2020Vuosi 2016Vuosi 2015Vuosi 2014Vuosi 2013
Havainnollistaminen19008975
Fysiikan ilmiöitä13003356
Virittäytyminen aiheeseen12004469
Lisätiedon etsiminen10003325
Asioiden opettaminen10006738
Dokumentit ja elokuvat10004413
Opetettavien asioiden läpikäyminen8002225
Tiedon jakaminen8002219